Drenažas, lietaus kanalizacija Vilniuje

Kai sklype gruntiniai vandenys yra aukštai, rekomenduotina įrengti drenažo sistemą aplink namą ar kitą pastatą. Įrengus drenažą bus apsaugoti namo pamatai, požeminis garažas ar rūsys nuo nuolatinio drėgmės pertekliaus.

Per didelis drėgmės kiekis sklype gali kauptis ne tik dėl aukštai esančių gruntinių vandenų, bet ir dėl didelio kritulių kiekio ar sumažėjusio vandens garavimo. Susikaupusį vandenį padės pašalinti kokybiškai įrengta drenažo sistema.

Drenazas_Lietaus_kanalizacija vilniuje

Drenažo įregimas Vilnius

Norint išvengti papildomų darbų atkasant pamatus, drenažą geriausia įrengti įrengiant pamatus. Drenažo įrengimo darbai paprastai atliekami šiltuoju metu laiku. Prieš įrengiant drenažą labai svarbu ištirti gruntą. Būtent grunto vandens pralaidumo savybės įtakoja kokybišką būsimos drenažo sistemos funkcionavimą. Taip pat labai svarbu parinkti optimalų drenažo vamzdžių gylį, kuris parenkamas priklausomai nuo gruntinių vandenų gylio bei grunto tipo.

Įrengiant drenažą paprastai kasamos 0,5 – 1 metrų pločio tranšėjos, į kurias tiesiami drenažo vamzdžiai. Visi drenažo vamzdžiai turi būti nepažeisti, geros kokybės, jungiamosios detalės taip pat turi būti nepažeistos ir nedeformuotos.

Lietaus kanalizacija Vilniuje

Lietingu metų laiku ir kai tirpsta sniegas nuo namo ar kito pastato nubėga nuo penkiasdešimties iki šimto kubinių metrų vandens. Iš tiesų, sunku įsivaizduoti tokį kiekį vandens vienoje vietoje. Tačiau nuolat nuo stogo varvantis lietaus ir sniego tirpsmo bei niekur nepasišalinantis vanduo gali ne tik pažeisti namą, bet ir sklypo reljefą. Siekiant išvengti šių ir kitų problemų, kurias sukelia besikaupiantis vanduo, įrengiama lietaus kanalizacijos sistema.

Kokybiškai įrengta lietaus kanalizacija apsaugo kiemo želdinius, išklotas trinkeles, namo pamatus ir visą namą nuo perteklinio vandens.

Lietaus kanalizacijos kainą įtakoja sklype esantis grunto tipas, jo pralaidumas vandeniui, lietaus kanalizacijos atstumas nuo pastato bei kiti veiksniai. Lietaus kanalizacijos dydį, t. y. talpą, labiausiai įtakoja pastato stogo paviršiaus plotas – nuo didesnio ploto stogo nubėga didesnis kiekis vandens.

Įrengiant lietaus kanalizaciją galima papildomai įrengti ir lietaus vandens filtrą, pro kurį praėjęs vanduo gali būti naudojamas laistyti kiemo želdinius, daržą, plauti automobilį ar kitoms reikmėms. Toks vandens filtras, žinoma, padidina lietaus kanalizacijos kainą.

Drenažo ir lietaus kanalizacijos įrengimo Vilniuje kaina priklauso nuo sklypo dydžio ir atstumo iki vandens nutekėjimo vietos.

Tel. +370 608 22898

Drenažas Vilniuje | Drenažo įrengimas | Drenažo kaina | Lietaus kanalizacija Vilniuje | Lietaus kanalizacijos kaina