Paskutiniam namo statybos etapui – stogo dengimui – labai svarbu pasirinkti kokybiškas medžiagas. Nuo medžiagų pasirinkimo priklausys, ar jauku ir malonu bus gyventi tokiame name.

Šiandien populiariausios dangos yra plieninė danga, neasbestinis šiferis, bituminės ir keraminės čerpės. Stogų dangoms keliami itin dideli reikalavimai. Visos stogų dangos turi būti ilgaamžės, saugios sveikatai, patvarios ir gražiai išoriškai atrodyti.

stogu-dengimas

Plieninė danga

Plieninė arba kitaip, skardinė, stogo danga šiandien yra labai populiari dėl nedidelio svorio ir ilgaamžiškumo. Plieninės stogo dangos populiarumą lemia platus plieninių stogo lakštų formų ir spalvų pasirinkimas. Ši danga dažnai pasirenkama dar ir todėl, kad stogo dengimo darbai vyksta greitai ir sklandžiai dėl nesudėtingo montavimo.

Po stogo dengimo plienine danga praėjus tam tikram laikotarpiui nereikia papildomai atlikti jokių taisymo darbų. Ši stogo danga turi didelį atsparumą mechaniniams pažeidimams, puikiai atlaiko stiprius vėjo gūsius, liūtis, sniego pūgas.

Neasbestinis šiferis

Šiferio lakštai – tai klasikinė stogo danga, kuri kiekvienam asocijuojasi su „banguota“ stogo danga.

Šiandien šiferio lakštai yra ekologiška stogų danga, nes savo sudėtyje neturi asbesto. Stogų dengimo darbai neasbestiniu šiferiu atliekami nesudėtingai, o eksploatuojama ši danga labai ilgai. Dažniausiai stogų dengimui naudojami pilki arba juodi šiferio lakštai, bet neretai pasirenkami ir rudi, raudoni ar žali.

Bituminės čerpės

Šiandien stogų dengimui neretai naudojamos ir bituminės čerpės. Tai lankstūs bituminiai įvairių raštų ir spalvų lakštai. Bituminių čerpių lakštų apatinė dalis yra padengta klijais ir apsaugine plėvele. Atliekant stogų dengimo darbus, nuplėšiama plėvelė ir dangos lakštai priklijuojami prie stogo pagrindo. Papildomai dar reikia bituminių čerpių lakštus ir prikalti.

Bituminės čerpės puikiai tinka netradicinės formos stogams dengti ir tais atvejais, kai kitos dangos tiesiog netinka. Be to, atliekant stogų dengimo darbus su bituminėmis čerpėmis, atraižų lieka labai nedaug arba visai nelieka.

Keraminės čerpės

Stogų dengimui keraminės čerpės naudojamos jau daugiau nei šimtą metų. Taigi vieną kartą atlikus stogo dengimo darbus, apie stogo renovaciją tikrai galvoti nereikės.

Ši stogo danga yra ekologiška, patikima ir gali tarnauti net iki šimto metų. Keraminių čerpių populiarumą dengiant stogus lemia atsparumas gaisrui, šalčiui ir puikios termoizoliacinės bei garso izoliacinės savybės.

Keraminės čerpės gaminamos degant molį ir puikiai tinka šlaitinių stogų dengimui. Kadangi keraminių čerpių gamybai naudojama natūrali gamtinė medžiaga – molis, čerpės viena nuo kitos gali šiek tiek skirtis pagal spalvą. Tačiau toks skirtumas pastebimas tik įgudusių meistrų akims.

Kuri stogo danga geriausia?

Nėra vieno atsakymo į šį klausimą. Kiekvieno pastato paskirtis yra skirtinga, stogo forma vis kita, biudžetas stogo dangai taip pat skirtingas, todėl nereikėtų nusižiūrėti stogo dangos tipo ar spalvos nuo kaimyno. Geriau pasitarkite su stogų dengimo darbus atliekančiais specialistais ir meistrais.

Stogų dengimo kainos Vilniuje ir Vilniaus rajone priklauso nuo darbų apimties.

 

Tel. +370 608 22898

 

Stogo dengimas Vilniuje | Stogų dengimas Vilniaus rajone | Stogų dengimo kainos Vilniuje