Didesnį ar mažesnį kiemą visada papuoš gražiai įkomponuotas, apželdintas ir sutvarkytas tvenkinys. Priklausomai nuo sklypo dydžio ir šeimininko pageidavimų kasami įvairių formų ir gylio tvenkiniai. Tvenkinys sklype gali būti tiesiog kaip dekoratyvinis nedidelis vandens telkinys arba didesnis, kuriame gyvena dekoratyvinės žuvys.

Jeigu planuojama tvenkinyje auginti žuvis, tvenkinys turi būti gilesnis, kad žiemą žuvys jame galėtų saugiai peržiemoti. Be to, tvenkinyje auginant žuvis, būtina įrengti vandens valymo sistemą, nes kitaip vanduo greitai užsiterš, jame ims stigti deguonies ir žuvims bus neįmanoma gyventi.

Tvenkinio kasimas nėra toks jau lengvas darbas. Nedidelį tvenkinį galima išsikasti ir rankiniu būdu. Bet gilesnio tvenkinio kasimą geriau patikėti kvalifikuotai komandai, turinčiai specialią techniką ir tokios darbo patirties. Nepamirškime ir to, kad iškastą tvenkinio gruntą reikia kažkur išvežti, tad šiam darbui vėl bus reikalinga speciali technika. Žinoma, iškastą gruntą galima panaudoti sklypo reljefui lyginti, jei sklypas dar tik formuojamas.

Didelėje teritorijoje galima iškasti kur kas didesnį tvenkinį ar kūdrą. Tokio tvenkinio ar kūdros, kuri tinkama maudynėms, kasimui reikalinga ne tik speciali technika, bet ir nemažai laiko. Didelės kūdros kasimas užtruks ilgiau ne vien tik dėl kasimo darbų, bet ir dėl grunto išvežimo ir kranto sutvarkymo darbų.

Tvenkinio ar kūdros kasimo darbus geriau patikėti tuo užsiimančioms įmonėms, turinčioms ne vienerių metų tokio darbo patirtį. Priešingu atveju norint sutaupyti ir patikėjus tvenkinio kasimą mažai žinomiems darbininkams, po kelerių metų gali tekti perkasti tvenkinį ar kūdrą iš naujo. Taip tvenkinio kasimo kaina žymiai padidėtų.

Tvenkinių kasimas Vilnius

Kaip prižiūrėti tvenkinį ar kūdrą?

Tvenkinio ar kūdros krantus galima gražiai ir skoningai apsodinti meldais, viksvomis ar kitais augalais. Tvarkant aplinką aplink tvenkinį ar kūdrą ir pjaunant veją svarbu, kad susmulkintos žolės nepatektų į vandenį. Vandenyje likę žolės likučiai su laiku pradeda pūti ir užteršia tvenkinio ar kūdros vandenį.

Tvenkinio ar kūdros dugne auga daug augalų, o įleistos žuvys, pavyzdžiui, amūrai ar plačiakakčiai, padeda  išspręsti šią problemą. Šios žuvys minta tvenkinyje augančiais augalais ir pašalina jų perteklių. Taigi žuvys yra pats geriausia tvenkinio ar kūdros vandens filtras.

Tvenkinių kasimo kaina Vilniuje nuo 200 eur. už 1 a. į kaina neįskaičiuota sklypo lyginimo darbai.

Tvenkinio ar kūdros kasimo kaina Vilniaus rajone priklauso nuo tvenkinio ar kūdros dydžio.

Tel. +370 608 22898

Tvenkinių kasimas Vilniuje | Tvenkinių kasimo kaina | Kūdrų kasimas Vilniuje