Mūro darbai Vilniuje

Jau nuo senų laikų plytos yra žinomas kaip puiki statybinė medžiaga. Galima drąsiai teigti, kad plytos – tai unikali, universali ir populiariausia statybinė medžiaga, iš kurios galima pastatyti bet ką. Namo ar sodybos statyboms, žinoma, patikimiau mūro darbus patikėti savo darbą išmanantiems specialistams. Tačiau neretai nedidelių sodybos statinių mūro darbų imasi ir patys sodybų šeimininkai.

Įprastai atliekant mūro darbus su plytomis, naudojamas cemento – smėlio mišinys. Šiam mišiniui paprastai imama viena dalis cemento ir keturios – šešios dalys smėlio. Toks, atrodytų, paprastas mišinys puikiai sutvirtina plytas vieną su kita. Tam, kad statybinis mišinys būtų plastiškesnis, kartais į jį įmaišoma molio. Tačiau tokio mišinio negalima naudoti tuščiavidurėms plytoms, nes mišinys gali sutekėti į plytos angas ir taip pabloginti termoizoliacines plytų savybes.

Statybinis mišinys mūro darbams įprastai ruošiamas pirmiausia sumaišant sausą cementą su smėliu, vėliau įpilant vandens. Nerekomenduojama statybinio mišinio užmaišyti daugiau nei penkiasdešimt litrų, nes jis gana greitai stingsta. Geriausia imti po nedidelį kiekį sauso mišinio ir drėkinti jį vandeniu. Tačiau jei planuojama mūro darbams skirti visą dieną, reikėtų naudotis betono maišykle, kuri nuolat maišytų statybinį mišinį ir neleistų jam sustingti.

Mūro darbai Vilniuje

Akytojo betono blokeliai

Kadangi šiandieninis gyvenimo greitis diktuoja savo sąlygas, natūralu, kad rinkoje atsirado didesnių matmenų statybinių medžiagų, leidžiančių greičiau atlikti mūro darbus. Viena tokių yra akytojo betono blokeliai. Tai ekologiška statybinė medžiaga, pagaminta iš kalkių, cemento, smėlio, aliuminio miltelių ir vandens.

Šių blokelių populiarumą statybose lemia geros termoizoliacinės savybės ir nedidelis svoris. Todėl akytojo betono blokeliai dažniausiai naudojami statant dviaukščius privačius namus. Be to, iš šių blokelių pastatyti namai puikiai išlaiko šilumą ir leidžia namui „kvėpuoti“. Mikroskopinės poros, esančios blokelių sudėtyje, leidžia išlaikyti vėsą vasarą ir šilumą žiemą.

Vykdant mūro darbus su šiais blokeliais, nereikia maišyti statybinio mišinio ir naudotis betono maišykle. Šių blokelių surišimui naudojami specialūs ar poliuretano klijai. Kadangi blokelių paviršius labai lygus, nebūtina rišančius klijus tepti storu sluoksniu, užtenka vos dviejų – trijų milimetrų klijų sluoksnio. Taigi mūro darbai naudojant akytojo betono blokelius yra ekonomiškai naudingesni nei mūro darbai su plytomis.

Silikatiniai blokeliai

Silikatiniai blokeliai skiriasi nuo akytojo betono blokelių tik tuo, kad jų sudėtyje nėra porų. Šie blokeliai atlaiko dideles apkrovas, todėl naudojami statant daugiaaukščius pastatus. Taip pat silikatiniai blokeliai naudojami vidaus sienų mūro darbams, kai labai svarbi garso izoliacija.

Iš silikatinių blokelių galima statyti net devynių aukštų pastatus, blokeliai turi pati didžiausią garsoizoliacinį laipsnį, todėl šiandien jie labai populiarūs statybose. Šie blokeliai gaminami iš tokių gamtinių medžiagų: smėlio, kalkių ir vandens, todėl yra ekologiški. Silikatinių blokelių sienos „kvėpuoja“, todėl tokiuose pastatuose saugu ir patogu dirbti ir gyventi.

Mūro darbų kaina Vilniuje priklauso nuo statomo objekto ploto, aukščio, pasirinktų statybinių medžiagų ir keleto kitų specifinių faktorių.

Skambinkite pasikonsultuoti!

 

Tel. +370 608 22898

 

Mūro darbai Vilniuje | Mūras | Mūro darbų kaina Vilniuje