Kaip įsirengti vešlią ir gražiai visą šiltąjį sezoną žaliuojančią veją? Toks klausimas kyla kiekvienam namo ar kotedžo savininkui.

Vejos įrengimas galimas dviem būdais – tiesti jau paruoštą augalinį vejos sluoksnį arba sėti rankiniu būdu.

Paruošta rulonuose suvyniota veja – tai labai patogus būdas vejos įrengimui. Tokią veją paprasta įsigyti ir įsirengti savo kieme. Jei aplinka paruošta vejos įrengimui, vejos rulonai tiesiog išvyniojami, patiesiami ir netrukus galima džiaugtis jau augančia veja. Tačiau tokios vejos įrengimo kaina yra didesnė.

Alternatyva tokiam vejos įrengimui yra vejos sėjimas. Tokios vejos įrengimo kaina yra mažesnė. Tačiau pasėta veja reikalauja atidesnės priežiūros, kol pradeda gražiai augti ir žaliuoti. Sėta veja paprastai būna kokybiškesnė, žinoma, jei visi vejos įrengimo darbai atliekami kokybiškai.

Vejos_irengimas

Vejos įrengimas

Prieš vejos sėjimą pirmiausia reikia tinkamai paruošti gruntą, kurį reikia išlyginti ir suvoluoti. Kad veja augtų tanki ir graži, rekomenduojama naudoti trąšas dar prieš sėjant veją. O gal dirvožemis, kuriame sėjama veja, jau yra pakankamai derlingas? Į šį klausimą padeda atsakyti dirvožemio tyrimai. Pagal turimus dirvožemio tyrimus specialistai parenka labiausiai konkrečiu atveju tinkančias vejos trąšas.

Jei planuojamas vejos įrengimas dideliame plote, reikėtų iš anksto suplanuoti laistymo sistemą ir išvedžioti ją taip, kad vanduo pasiektų kiekvieną vejos plotą.

Suformavus lygų vejos plotą ir jį suvolavus, galima paskleisti komposto sluoksnį, kuris bus naudingas busimai vejai. Vėliau išpurenus paviršių ir patręšus, galima sėti vejos sėklas, jas mulčiuoti ir voluoti. Pakankamai laistant, veja netrukus ima žaliuoti. Paaugusią veją reikia nupjauti ir jeigu reikia, galima atsėti.

Vejos priežiūra

Pagrindiniai du vejos poreikiai yra tinkamas drėgmės kiekis ir vejos pjovimas. Pasitarus su specialistais rekomenduojama parinkti optimalų vejos laistymo kiekį ir dažnumą. Priklausomai nuo to, kaip veja auga, reikia ją periodiškai pjauti. Laiku nupjauta ir palaistyta veja auga tankesnė ir gražesnė.

Po kiekvienos žiemos veją rekomenduojama aeruoti. Aeruojant veją specialiais prietaisais vejoje padaromos tam tikro gylio ir skersmens duobutės. Duobutės paprastai daromos penkių – devynių centimetrų gylio. Taip veja gauna daugiau jai gyvybiškai reikalingo deguonies

Vejos įrengimo kaina Vilniuje priklauso nuo ploto it kitų užsakovų pageidavimų.

Tel. +370 608 22898

Vejos įrengimas Vilniuje | Vejos įrengimo kaina | Veja